PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses''

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses'' Empty
MessaggioTitolo: Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses''   Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses'' EmptyMar Lug 26, 2011 8:56 pm

Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses'' Article-2017986-0D20416000000578-239_968x616

Ky është nje tjetër super-jaht i vendosur për të shetitur oqeanet e botës - i cili vjen me vullkanin e tij funksional, si nje ishull lundrues tropikale.

Anije -e quajtur "Ishulli Tropikal i Parajses" - ka qenë projektuar nga ndërtuesit e anijeve britanike,Dizajn Yacht Island, nga Derby, Derbys - rreth 90 milje larg nga deti.


Anija e madhe 295ft, krenohet me një vullkan te tmerrshëm brenda vehtes dhe me një kaskade ujëvare e cila ushqen pishinën.Ky jahtlundrues tropikale luksoze se shpejti do të jetë ne zemer te oqeaneve dhe prane ishujve te shumtë ,me platformen e tij.

Dhe udhtaret do të ndjehen me të drejtë si në shtëpi,me nje pist ulje per helikopter dhe me nje bar të madh të vendosur pas një serie të kabinave te plazhit.

Drejtori Rob McPherson i firmës Derbyshire, të cilët kanë krijuar edhe rrugët e Monakos thote: "Pamja e jashtme është projektuar për të dhënë përshtypjen e valëve qe thyehen rreth një ishull vullkanik, ndërsa ruajnë dizajnin dhe pamjen e një jahti bashkëkohore.

"Ai do te duket si nje plazh privat me te gjitha akseset e nevojshme dhe me një ujëvarë qe zbret poshtë nga një gryke vullkani.

"Ky eshte nje dizajn qe te jep pershtypjen e nje parajse te nje ishulli te vetmuar, me elemente të frymëzuar nga ishujt e Oqeanit Indian,Karaibeve apo Polinezise.Eshtë e vendosur të jetë një Jaht i madh, kur është fjala per tregun e turizmit."Jahti luksoz mund të strehojë deri në 10 mysafirë - dhe mund të udhëtoje me një shpejtësi maksimale prej 15 nyje.

Kuverta kryesore është një plazh i izoluar cabanas përreth një masiv pamjesh,me nje pishinë oqeanike. Ka edhe një piste të madhe per ulje helikopteri, për udhëtime të shpejtë në breg

Pronarët e ardhshëm milioner të lodhur,do të shohin gjate udhetimeve, një rënie te horizontit në pishinë,por ata mund të lundrojnë në det në ishullin e tyre lundrues të qetë në kuvertë mbi karrike dhe palma per rreth.

McPherson shton: "Ne kishim dy arsye për dizajnimin e një Jahti te tille. E para është se ky jaht gjigand te krijon ne argëtim te mirë, dhe së dyti tregu aktual është i ngopur shumë me dizajne që duken mjaft të ngjashme e tejkaluar mode.

Brenda jahtit gjendet nje''vullkan'' i tmerrshëm qe është një kinema,bibliotekë, sallë lojërash, palestërdhe suita VIP - duke përfshirë një ''jastëk'' per pronarët e shpërndarë në dy anet e kuvertës.

Jahti me dizajnin e tij unik - i cili ende nuk e ka prekurur tregun dhe nuk ka një grup të çmimeve - është duke shkaktuar valë ''rrenqethese'',në botë e ndërtimit te anijeve.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Jahti transoqeanik,nje ''Ishull Tropikal i Parajses''
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: