PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Planet...Diamantesh

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Planet...Diamantesh  Empty
MessaggioTitolo: Planet...Diamantesh    Planet...Diamantesh  EmptyGio Set 01, 2011 10:40 pm

Planet...Diamantesh  4highres_00000402881248


Në hartën e yjeve qiellorë u duk një planet i pazakontë, i përbërë prej diamantesh. Zbulimi i tij u bë nga një grup ndërkombëtar shkencëtarësh, të cilët papritur gjetën një trup të madh qiellor, i cili ndodhet rreth 4000 vite drite larg nga Toka. Planeti, pesha e të cilit është 300 herë më e rëndë se ajo e Tokës, mendohet të jetë pjesë e një ylli të shuar. Pas shuarjes ai la pas vetes vetëm boshtin (bërthamën), i cili përbëhet prej bashkimesh karboni dhe oksigjeni të ngjashme me diamantet e Tokës.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Planet...Diamantesh
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: