PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Femrat të parat fluturojnë në Mars

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Femrat të parat fluturojnë në Mars  Empty
MessaggioTitolo: Femrat të parat fluturojnë në Mars    Femrat të parat fluturojnë në Mars  EmptyMer Nov 16, 2011 8:14 pm

Femrat të parat fluturojnë në Mars  16marsi_1611111140_1

Ekskursionet fluturuese në planetin kuq, në Mars, është e sigurt se do të ndodhin në vitin 2033. Atëherë është planifikuar që udhëtimet të bëhen në çdo dy muaj e shkencëtarët pohojnë se të parat dhe numerikisht më të shumtat janë femrat ato që do të fluturojnë në Mars.

Nga NASA pohohet se 39 femra, aq sa janë të punësuara në këtë organizatë, pothuaj që të gjitha kanë dëshirë të jenë pjesë e ekspeditës që do të shkojë në Mars.

Meqë për ekspeditën e parë me të cilën njerëzit do të shkojnë Mars, janë zgjedhur gjashtë meshkuj, femrat kanë kundërshtuar këtë fakt duke e quajtur “shovinizëm të hapët”. NASA përgënjeshtroi duke thënë se meshkujt ishin më të suksesshmit në provat.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Femrat të parat fluturojnë në Mars
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: