PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Reja e “dashuruar” me ishullin

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Reja e “dashuruar” me ishullin Empty
MessaggioTitolo: Reja e “dashuruar” me ishullin   Reja e “dashuruar” me ishullin EmptyVen Dic 02, 2011 8:10 pm

Reja e “dashuruar” me ishullin ReishullMund të duket si kek por në fakt është një ishull i cili është “pushtuar” nga një re. Ishulli quhet Lmtla Dmmu dhe është pjesë e Ishujve Faroe.
Reja qëndron mbi të sikur të ishte një krem.

Fenomeni i pazakonte në këtë ishull – më i vogli dhe i vetmi që është i pabanuar nga 18 Ishujt Faroe – është fotografuar në këtë formë nga një turist italian i quajtur Andrea Ricordi.

Fotografi amator nuk mundi t’i besojë syve. “Ishte një qiell i pastër dhe një ditë shumë e bukur përveç kësaj shtëllunge e cila e cila kishte ngulur rrënjë mbi këtë ishull”, shprehet ai._________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Reja e “dashuruar” me ishullin
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: