PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Në Mars mund të jetohet

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Në Mars mund të jetohet   Empty
MessaggioTitolo: Në Mars mund të jetohet    Në Mars mund të jetohet   EmptyGio Dic 15, 2011 4:23 pm

Në Mars mund të jetohet   ImagesRevista Astrobiology ka publikuar nje studim te disa shkencetareve australiane, sipas te cileve ne Mars mund te jetohet.

Sipas tyre, ne Planetin e Kuq, ka zona te posacme ne te cilat mund te jetohet, dhe qe mund te perballojne popullsi te madhe. Megjithate, keta studjues ende nuk kane dhene ende prova per vertetesine e studimit te tyre, por ne menyre te terthorte dhe duke patur ne dispozicion te gjitha te dhenat e deritanishme, ata kembengulin se 3% e Marsit eshte e banueshme.

Pervec kestij pohimi, ata kane sugjeruar edhe se cilat jane paisjet dhe gjerat qe do te ishin te donosdoshme per mbijetesen marsiane.


1. Makine per germim gropash dhe tunelesh
2. Pishine nentokesore per te ruajtur te gjithe ujin e nevojshem, pasi gjate dites ai do te avullonte teresisht
3. Tuta te posacme per te perballuar temperaturat e ulta te nates
4. Nje qender tregetare ku te kete se paku nje McDonald's
5. Llampa per terapine drites
6. Stadium futbolli

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Në Mars mund të jetohet
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: