PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi Empty
MessaggioTitolo: Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi   Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi EmptyDom Dic 25, 2011 4:30 pm

Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi F.1224204016362_210


Një pjesë e satelitit rus për komunikimet civile dhe ushtarake Meridian, i cili pa sukses u dërgua në orbitë, ra në kulmin e një shtëpie në Rrugën e kozmonautëve në një fshat të Siberisë, raportuan të shtunën mediat ruse.

“Copa me diametër prej rreth 50 centimetra ra në kulmin e një shtëpie në fshatin Vagajevc”, në rajonin Novosibirsk, tha për agjencinë Interfaks një zyrtar i shërbimit komunal të sigurisë.

Agjencia France presse thekson se për ironi shtëpia ndodhet në Rrugën e kozmonautëve.

Rusia të premten dërgoi në orbitë këtë satelit në shpinën e raketës Sojuz-2.1 A nga kozmodromi ushtarak Pleseck, 800 km në veri të Moskës. Sateliti ishte paraparë të përdoret në qëllime ushtarake dhe civile, në veçanti për komunikimin në mes të anijeve, fluturakeve dhe infrastrukturave tokësore në Arktik.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Një pjesë e satelitit rus ra mbi një shtëpi në Siberi
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: