PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista utentiRegistratiAccedi

Condividi
 

 Shitet torta “historike” 70 vjeçare

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Shitet torta “historike” 70 vjeçare Empty
MessaggioTitolo: Shitet torta “historike” 70 vjeçare   Shitet torta “historike” 70 vjeçare EmptyGio Dic 29, 2011 1:49 pmTorta e vjetër 70 vjet është shitur në një ankand me qëllime bamirësie në shetin amerikan Ohajo.

Sipas gazetës Hafington post, blerësi, i cili ka kërkuar të mbetet anonim, ka dhënë 525 dollarë për këtë ëmbëlsirë të gatuar gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Edhe pse e vjetër 70 vjet, torta ka ruajtur formën dhe konsistencën e vet falë paketimit hermetik që ka pasur.

Data në ambalazh tregon se ëmbëlsira ishte gatuar në vitin 1941 dhe se për shkaqe të paditura ishte kthyer në shitore.

Menaxheri i shitores tortën e kishte dërguar në shtëpi dhe aty bashkë m të birin e gjetën shumë vite më pas gjatë rinovimit të bodrumit.

Paratë nga shitja e “tortës historike” iu dedikohen të pastrehëve në Ohajo.Shitet torta “historike” 70 vjeçare 27torta_2712111132_1

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
Visualizza il profilo http://universal.lovelyforum.net
 
Shitet torta “historike” 70 vjeçare
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: