PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista utentiRegistratiAccedi

Condividi
 

 Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë  Empty
MessaggioTitolo: Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë    Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë  EmptyGio Dic 29, 2011 1:51 pm

Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë  Samoa


Apia, Samoa - Shteti ishullor Samoa, i cili gjendet në pjesën jugore të Pacifikut, shkon përpara një ditë që të përputhë kohën me kohën e partnerëve tregtar kryesor.

Në mesnatë, sot 29 dhjetor të vitit 2011, e enjte, Samoa me popullatë prej 186 milion personave, do të kalojë menjëherë në datën 31 dhjetor, dhe ditën kalendarike e shtunë. Data 30 dhjetor 2011 thjeshtë, do të zhduket këtë vit nga kalendari i shtetit.

Me këtë korrigjohet një akt prej para 119 viteve kur tregtarët amerikanë i kanë bindur autoritetet lokale që ta ndryshojnë kalendarin (një ditë prapa) që të përputhet në zonën kohore së bashku me Samoan amerikane.

Në vitet e kaluara zona kohore e zgjedhur nga Samoa u shndërrua në problem pasi shteti ngeci në një ditë të tërë kalendarike nga partnerët tregtarë, kryesor Australia dhe Zelanda e Re. Për momentin, ishulli “vonon” prapa Sidneit 21 orë, ndërsa me masën e re do të jetë tre orë para.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
Visualizza il profilo http://universal.lovelyforum.net
 
Shtetit ishullor Samoa i ndryshon koha për një ditë
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: