PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista utentiRegistratiAccedi

Condividi
 

 Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili  Empty
MessaggioTitolo: Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili    Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili  EmptySab Mar 17, 2012 9:07 pm

Momentet e “çorientimit” te kopese se delfineve, u regjistrua nga nje kameraman amator, por kjo video ka ngjallur mallengjimin e miliona vizitoreve te YouTube.Video tregon njerez (pushues dhe roje te sigurise bregdetare) te cilet menjehere pasi pane se delfinet ngecen ne rere, filluan t’i ndihmojne gjitaret e dashur, duke i shtyre ata per ne det e t’i kthehen keshtu kaltersise-oqeanit te tyre aq te dashur.

Por, çeshtja eshte se…cila ishte arsyeja qe shtyu delfinet -e shendetshem- te notojne prane bregut dhe aty te “ngecin”?
Si dhe cili ishte arsyeja e perseritjes se fenomenit te ngjashem dhe nga shume balena e gjitare te tjere?

Fatkeqesisht nuk ka asnje shpjegim dhe asnje pergjigje shkencore per shkaqet reale te krijimit te ketij fenomeni jo natyral… Mister… çeshtja eshte se fenomene te tilla shtohen dita dites edhe me shume, si rastet e pashpjegueshme te vdekjes misterioze te mijera gjitareve, peshqve dhe zogjve.Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili  Images

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
Visualizza il profilo http://universal.lovelyforum.net
 
Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: