PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividi | 
 

 Histori Dashurie

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 27
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Histori Dashurie   Mer Lug 15, 2009 5:20 pm

Une qe po ju shkruaj jam X. Disa vite me pare, kur mendja printe
para cdo gjeje,duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura,thashe me
vete: "te bej edhe une nje". kisha shume simpati per shume vajza dhe
kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me
shume mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj.
Kot nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu
ndodhi me mua. u dashurova me engjellin. e quajta engjell sepse per mua
e till ishte.ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej, kaluam
bashke kater vjet.gjete kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre,
lumturi perjotonte edhe ajo. te afermve te mi une u pata treguar per
te. ajo vinte edhe te shtepia ime , por familjaret e saj nuk dinin gje.
Ne kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dasshurie qe
pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe
kisha ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur
ai erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone
kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te
perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume
por edhe e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne
fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim
dhe me vone do ta kuptoja pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me benin
pershtypje sepse une ate vajze e doja shume. Vazhdova ta takoja si me
pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje. Ajo u skuq
dhe u be flak. "Ta them une arsyen te tua ne familje. une e dija se X
eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka
shprehur deshiren per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e
rende per mua. tani e kuptova reagimin e vellait. u ndodha ngushte por
fundja ata nuk ishin takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na
gjeti motra e saj ne nje vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do
te merte nje goditje te keqe. Ajo u largua bashke me motren. Ate nate
ne shtepine e tyre kishte pasur shume sherre. ate e kishte qelluar si e
ema ashtu edhe e motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga
shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e puthja
i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim. E
cmund te beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per
martes. Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite
dashuri ishte prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe
te shtepise. U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha
vellai. Babai dhe nena heshten. Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate
vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa
nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh: Une dhe engjelli jo
vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait dhe neses
ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju
mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe
ishte situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe
po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra
kishte treguar se ajo priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur
kishin filluar dhunen mbi te. Ne kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo
ishte ne momentet e veta me te keqija. U zgjova ne mengjes dhe u beme
gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per ti
kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir si
sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy
shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete". Me
puthi ne faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te
kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do
te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e
urte: "Peshku ne det dhe tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe
me shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te
gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin
shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem cfare kishte ndodhur
dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne ate momend
zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra
brennda si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me
ndalonin. Vajta te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot
bertita me te madhe, -nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet
nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale. Shumica nisen te vajtonin me
mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua bashke me
engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan bashke me mua
nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per vendimin qe
kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin
nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte
fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen
e familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua
kaq shume nje njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri
me dha te kuptoj se me donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk
munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone. Per kete gje doja
pyesja familjen e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne
dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni qene! Ne vend te zemres
paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija cfare
kishte? Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre? Ti
mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tend?
Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre.
Zoti vonon por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e
asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt ju
meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases. Te nderuar lexues, me
shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj
suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam
kaluar zor se perballohen nga i gjalli. Duke ju uruar edhe nje here fat
pres pergjigje nga ju cdo mendim.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
Visualizza il profilo http://universal.lovelyforum.net
 
Histori Dashurie
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: dashuria-
Vai verso: