PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista utentiRegistratiAccedi

Condividi
 

  Windows 8 Ultimate xTreme x86

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

 Windows 8 Ultimate xTreme x86 Empty
MessaggioTitolo: Windows 8 Ultimate xTreme x86    Windows 8 Ultimate xTreme x86 EmptySab Ott 23, 2010 9:04 am

Windows 8 Ultimate xTreme x86


Windows 8 Ultimate xTreme x86 | 2.45 GB


Windows 8 Ultimate xTreme x86 Ã�farë është Windows 8 â�¢ Xtreme?
Windows 8 Xtreme â�¢ Sistemit të saj të bazuar në Windows 7 Final:
Windows-8 â�¢ Xtreme nuk ka ndonjë komponente të hequr nga Original Windows 7 Paraparje kështu që ju shprehi humbur ndonjë compatibly me, hardware, software apo të humbasë ndonjë sende në të gjitha.
Windows-8 Xtreme â�¢ një saj të pastër Windows 7 Paraparje me një përmbledhje të tweaks të mirë dhe një të ri të integruar sy ... mbajtjen e të gjitha ***akteristika të reja si superbar, etj ..
Windows-8 â�¢ Xtreme është testuar në një makinë të vërtetë me një përmbledhje e mbi 200 softwares ...
-Të gjitha aplikacionet default janë instaluar në heshtje para për fillimin e ...


Tweaks:
* UAC me aftësi të kufizuara
* Merrni Pronësia
* File Extensions Show
* Automatic Defragmentation me Diskeeper
* File New Cmd për Right Click
* Enabled System Folders Search in Search
* ClearType
Windows * Do të them saktësisht se çfarë është bërë kur ajo është e mbyllur ose është Booting
* Rritja e xhiros Network
* ... tweaks shumë për IE8
* ... tweaks shumë më tepër për W7 ...

Design:
* Windows i ri 7 Temat
* New Start Button
* 3D New Cursor
* Wallpapers New HD
* Sistemi i ri HD Icons integruar në sistemin
* New User Pics ***
* New Windows Skema Sounds
* Screen New Hyrja
* ... dhe më shumë

Extra Toos integruar në sistemin:
* SPTD

Extras:
* Cursor Fx + Cursor 3D (Optional)

Windows 8 Ultimate xTreme x86 Author : Poolcoder.
What is Windows 8 xTreme�?
Windows 8 xTreme� its a System based on Windows 7 Final:
-Windows 8 xTreme� doesn't have any components removed from Original Windows 7 Image so you wont lose any compatibly with software, hardware or miss any stuff at all.
-Windows 8 xTreme� its a Clean Windows 7 Image with a compilation of the best tweaks and a new integrated look... keeping all new features like superbar, etc...
-Windows 8 xTreme� has been tested in a real machine with a compilation of over 200 softwares...
-All default applications are silently installed before StartUp...


Tweaks:
* UAC Disabled
* Take Ownership
* Show File Extensions
* Automatic Defragmentation with Diskeeper
* New Cmd File to Right Click
* Enabled Search System Folders in Search
* ClearType
* Windows Will Tell You Exactly What it is Doing When it is Shutting Down or is Booting
* Increase Network Throughput
* ... many tweaks for IE8
* ... many more tweaks for W7...

Design:
* New Windows 7 Themes
* New Start Button
* New Cursor 3D
* New Hd Wallpapers
* New Hd System Icons Integrated In System
* New User *** Pics
* New Windows Scheme Sounds
* New Logon Screen
* ... and more

Extra Toos Integrated In System:
* SPTD

Extras:
* Cursor Fx + Cursor 3D (Optional)
Torna in alto Andare in basso
Visualizza il profilo http://universal.lovelyforum.net
 
Windows 8 Ultimate xTreme x86
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: programe per pc-
Vai verso: