PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP Empty
MessaggioTitolo: Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP   Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP EmptyGio Dic 09, 2010 1:44 pm

Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP


Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP | 556 MB


Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP Arben është shqiptar. Ai jeton në male. Me babain e tij, ai udhëton rregullisht si punëtorë mysafir në Greqi, në mënyrë për të fituar para. Vetëm të mjaftueshme në mënyrë që familja vjen përmes. Arbens dashuri Etleva sekret, i cili jeton në një fermë në afërsi të bëhet shtatzënë prej tij. Por i ati i saj kërkon dhjetë mijë € për martesë. Arben premtimet për rritjen e para. Ai shkon në Gjermani. Por Gjermania nuk do të presin për njerëz si ai. Ai nuk ka viza, "të paligjshëm", nuk e flet gjuhën. Këtu ai është vetëm "shqiptarët". Për të mbijetuar, ai fillon me një kompani pastrimi, për € 3 një orë. Kjo nuk është e mjaftueshme për martesë. Gjithçka ndryshon kur të takohet Slatko që tërheq veten një ditë me pneumoni në prishjen e shtëpisë, fle në Arben. Ai shpëton mikun e tij të ri, dhe miqësi hap dyert: Ai gjen punë në industrinë e traktor. Një biznes cinik, e rrezikshme, por fitimprurës. Arben është e mirë, por është në anën e gabuar. Bosi i tij është vrarë nga një rivale polak. Arben humbet syrin e tij dhe të gjitha paratë e tij. Vetëm dhe nën presionin e kohës, ai e kupton se ai mund të mbështetet vetëm në veten e tyre. Më shumë rrezik - më shumë para. Ai vjen mbi polet dhe mijëra dollarë kanë grabitur. Me Mercedes, rrobat dhe xhepat plot me euro, ai kthehet në Shqipëri. Por ajo vjen shumë vonë. Etleva u refuzua nga babai i saj, sepse ajo nuk i dhuroj fëmijës së saj jetim të kërkuar. Kur ajo më në fund e gjen Arben në Tiranë, ajo u ndal për të pritur për të. Ai nuk ishte aty kur fëmija i tij ka lindur. Të gjitha paratë nuk do ta ndihmojë atë - ai e ka thyer premtimin e tij.
Size: ( 556 MB )
Password: ( kosovadc )

Download Direct Link
Ose / Or
Download Megaupload.com
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Der Albaner (Shqiptari 2010) DvD RiP
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: filmat me te fundit :: shkarko filma falas-
Vai verso: