PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 barcaleta......

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: barcaleta......   barcaleta...... EmptyGio Lug 02, 2009 6:30 pm

postoni sa me shume barsaleta qe dini. Very Happy

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
il_ milanista

il_ milanista

Maschio Join date : 07.07.09
Age : 27
Location : b13

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: sa e shemtuar je   barcaleta...... EmptyMar Lug 07, 2009 6:44 pm

Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them s'te dua

ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del ne gjume

floket si tertila
nuk shihesh 2 here resht
fytyra si kal
ishallah ngelsh per vjeshte

syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne konispol
tjetri ne vermosh

dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ate bushter
qe te nxori ne drite

ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe njehere
shihe po ste vrava

ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te mamit
se do bej skandal

megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam haruar
eren e sqetlles tende

ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh

mos me dil perpara
se s'dua te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras

sqetllat kur ti shoh
dhe shuren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot

te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate *** goje
se do na helmosh

kopshtit botanik
afer mos i rri
se kalben dhe plepat
sapo kalon ti

ti gje e shemtuar
mos shko te vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese

me beri pershtypje
varsja qe ke ne qafe
po me shume pershtypje
qafa e palare

kur te pashe te pulpat e kembes
thashe se s'ka bere vaki
te kembet skam as une
Torna in alto Andare in basso
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: fjalor shqip anglisht :D   barcaleta...... EmptyLun Lug 13, 2009 8:30 pm

* meqe ra fjala… - since the word fell…
* faqebardhe - whitecheek
* ha shqip apo nuk ha shqip ti? - do you eat Albanian or not?
* me beni nje b*th vend - make me an ass place
* rob zoti - God’s prisoner
* po ta fus nji dru te mire…- i’ll stick you nice wood…
* na fike deren! - you turned off my door!
* Went for wool - Iku per lesh
* The black drank you- Te piu e zeza
* Why is the fly burning to you? - Pse te djeg miza
* The dog doesn’t eat my stick - S’ma ha qeni shkopin
* The mother of that conversation has died - I ka vdek nona atij muhabeti
* I wish the dot falls on you - Te rafte pika
* That conversation caught a cold - U ftof ai muhabet
* Black dot, black dot - Pike e zeze, pike e zeze
* Hang the wools - Vari leshte
* Went for dog’s lard- Iku per dhjam qeni

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Hitleri me Duçen   barcaleta...... EmptyDom Lug 19, 2009 2:48 pm

Gjate luftes se dyte boterore Hitleri takoi Duçen dhe i thote:
-Ne nazistet deri tani kemi vrare 70 mije çifute dhe nje gomist.
-Po gomistin pse e vrate?-ia kthen Duçja.
Hitleri kthehet nga keshilltari i tij:
-A te kam thene qe nuk i rruhet njeriu per çifutet!

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: 2 te rinjet dhe polici   barcaleta...... EmptyDom Lug 19, 2009 2:53 pm

Ishin 2 te rinje, s'kishin c'te benin dhe bene nje marreveshje te e
ngacmonin nje polic. Keshtu njeri nga ta shkoi tek polici dhe i tha:
-Xhaxhi
polic, ma hengsh m**** deri ne ora 12:30. Polici posa e degjoi filloi
te vrapoj pas tij, kur shoku tjeter e sheh policin duke vrapuar dhe e
pyet:
-Ku po shkon qe je kaq per shpejt?
Polici ia kthen:
-Me tha njei ma hengsh m**** deri ne ora 12:30.
Tjetri e shikon oren dhe i thote:
-Pse ngutesh aq, ke kohe edhe 1 ore...

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
loved girl

loved girl

Femmina Join date : 17.07.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Re: barcaleta......   barcaleta...... EmptyMar Ago 04, 2009 6:47 pm

ishte nje macok dhe po shkonte te takonte te dashuren.rruges ai takon nje macok te vogel.ky e pyet:-ku po shkon?ai i thote :-te bej sex.macoku i vogel i thot :-te vi dhe un me ty?mire i thote ai hajde.duke ecur rruges keta te dy takojne nje macok tjeter.ky i pyet:-ku po shkoni?te bejme sex :-i thon keta te dy.te vi dhe un?-thot ky.po -i thon keta.kur arriten te tre tek vendi macja pa qe ishin 3 veta dhe filloj te vraponte rreth nje shatervani qe te mos e kapnin.mas 3 xhirove vrap qe ben te tre per te kap macaen, macoku me i vogel i thote dy te tjereve:-o cuna un u lodha duke bere sex.ju po deshet vazhdoni. jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh
Torna in alto Andare in basso
loved girl

loved girl

Femmina Join date : 17.07.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Re: barcaleta......   barcaleta...... EmptyMar Ago 04, 2009 6:56 pm

shoferin e nje autobuzi po e bezdiste ne mize.ai hap dritaren dhe e perze mizen Very Happy dhe i thote:-nuk doje te vije me autobuz ti tani ik ne kam. jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh
Torna in alto Andare in basso
loved girl

loved girl

Femmina Join date : 17.07.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Re: barcaleta......   barcaleta...... EmptyMar Ago 04, 2009 7:05 pm

nje polic po shikonte nje djale qe po luante me m...dhe nga kurioziteti shkon dhe e pyet:-ca po ben me ate mor djal?nje doktorr:-i thote djali.Po pse pyte:-i thote djali.mendova se mos po beje ndonje polic.djali i thote:-pse kaq pak m... duhet per te bere nje polic. jam lli tuj qesh jam lli tuj qesh
Torna in alto Andare in basso
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Dy shoket   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:24 pm

E pyet beni besin o besi ka i mer gjith keto lek ti mo? ai pergjigjet: i them mamit dhe babit une e di te gjith te verteten dhe pastaj mami me jep 10000 lek dhe me thote te mos ti them plakut dhe plaku me jep 20000 mos i thuj plakes me thot.

Ok niset beni per ne shpi dhe thote do ta provoj dhe une te shpia.
Iku ne shpi dhe i thote mamit:une e di te gjith te verteten e puth mami dhe i jep 20000lekshin mos i thuj gjo plakut pastaj i thot dhe babit ky ai i jep 50000 dhe i thote plakes asnje llaf.

Beni po ju merte perdit kshu lek shpis derisa nje dite tha do ta provoi dhe me te tjere.
Bjen dera beni hap deren ishte postieri beni i thot ati une e di te gjith te verteten postjeri skuqet hap krahet dhe i thote hajde te babi pra.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Gania me Mesuesen   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:29 pm

Nese dikush nga ju e konsideron veten budalla le te ngrihe ne kembe.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngrihet.
PAS PESE MINUTASH derisa ne klase mbreteronte qetesia ne kembe ngrihet Gania.
Mesuesja u habit: ajo nuk besonte se gania e konsideronte veten budalla.
Mesuesja e pyeti: he gani? ti veten e konsideron budalla? jo moj msuse por me erdhi keq kur te shihja vetem ty te ngritur ne kembe!!!

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Kopshti zologjik   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:35 pm

Ne kopshtin zologjik nuk kishte Majmun edhe nje punonjes i kopshtit zoologjik i thote shokut qe ishte pa pune:
-Te kam gjetur nje pune por duhet te vishesh si majmun dhe te hipash neper peme kur te vijne femijet.
Mire thote ai dhe shkon aty dhe vishet si majmun
por duke kercyer neper peme bie nga pema por bie ne kafazi i Luanit dhe filloi po bertiste dhe po kerkonte ndihme dhe Luani i thote:
- Po pusho mor Trap se do na pushojne nga puna qe te dy.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Spitali i budallenjve   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:37 pm

Ne spitalin e budallenjve ju vune te hanin ne pjata bosh per te provuar nqs ndonjeri ishte sheruar.
Te gjithe filluan te hanin , vetem njeri nuk po hante.
Kujdestari mendoi se ai ishte sheruar dhe e pyeti pse nuk po hante.
-Po pres te ftohet.u pergjigj budallai

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Më dhemb koka(humor)   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:49 pm

Beni para se të shkonte ne shkoll i thot nenes vet se i dhemb barku.
Nena thot se nuk ke ngren buk, e ke barkun bosh, ndaj te dhemb, po te ishte plot nuk do te te dhembet.
Ne shkoll mesuesi im ju thot: fëmijeve me dhemb koka, mos beni zhurme ju lutem.
Beni ngrihet ne kembe mesues, e keni koken bosh prandaj, po te ishte plot nuk do te dhimbte.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Studenti i pasur dhe i varfuri   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 10:59 pm

Studenti i pasur dhe i varfuri

Ish konë njëher provimi i Historis.
Qe po hyn një student i pasur,
- Profi e pyet: ku ka ra bomba e par atomike?
Nxënësi i thotë se s'e din, por ia jep 3000 euro profesorit dhe ky e kalon.
Kur hyn i varfuni ky e pyt pytjen e njejtë.
- Ku ka ra bomba e parë atomike ?
ky i thotë në Hiroshim dhe në Nagasaki,
Profesori e pyet se sa kanë vdekë,
e ky i thotë 2 milion persona,
e profesori ia kthen emrat koleg, emrat...
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: pyet mesuesja nxenesin   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:01 pm

Po e pyet mësuesja një nxënës:
thuaj disa emra të njerëzve të famshëm?
Nxënësi po i përgjigjet P.Sh. Ronaldo, Ronaldinho , Zidane , Makay etj.
Mësuesja po i thotë: Po a e njeh Pikason Moxartin Shekspirin etj .
Dhe nxënësi po i përgjigjet jo mësuese nuk i njohë lojtarët rezervë.
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Gjumashi   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:03 pm


Arsimtari i drejtohet nxënësit:
-Ju nuk mundë të flini në orë të mësimit!?
-Po do të mundja,po që se flisni me më të vogël!
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Re: barcaleta......   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:04 pm

Ka shkuar nxënësi në shkollë dhe ka pasur test.
Babai e ka pyetur se a i dite pytjet?
Ai i tha: Pyetjet i dita por përgjigjet Jo.
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Diktimi ne Gjuhen Shqipe   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:09 pm

Hyn nxenesi me bo diktim ne gjuhen shqipe.
E shkrun tekstin qe iu citua nga msuesi e perfundon
edhe ne fund te tekstit ja qet do ..... ,,,,, ?????? !!!! e shenja tjera te piksimit
ia dorzon mesueses dhe i thote:
"Mesuese kqyr ne fund i ki do shenja te piksimit e ti qitja ku duhet.
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: babi ne imell   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:15 pm

Kish hi ni djal en imell babit vet edhe ikish ardh ni imell en inbox .
Dhe djali ka shku i ka thon babit tka ardh ni imell
Babi : ani shtine mrena mos e le mu merdhi jasht
Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: i biri dhe baba   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:18 pm

i biri:“Baba,sa para do m’i jepje sikur të merrja pesëshe në matematikë?
baba:“Do të t’i jepja 5 euro”
i biri:“Mirë,atëherë ma jep një euro,se mora njësh”!

Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Plaku dhe Plaka   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:23 pm

Plaku i thote nje dite plakes: te bejme sic kemi bere kur kemi qene te rinj.
Plaka i thote se edhe ate e kishte marre malli.
Del plaku perjashta dhe fillon ti fershelleje plakes.
I fershellen per 10 min, por ajo nuk del.
I fershellen per 20-30 min por ajo perseri nuk del.
Hyn plaku brenda dhe i thote: pse nuk del ne dritare?
Plaka i pergjigjet: Nuk me le mami qe te dal!

Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
artoni
junior dreamer
junior dreamer
artoni

Maschio Join date : 29.08.10
Age : 27
Location : kosove

barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: nastradini   barcaleta...... EmptyGio Dic 16, 2010 11:28 pm

Nastradini dhe gomari

Ishte nje here nastradini dhe gomarin.
Nastradini ka dal ne qytet dhe i ka tretur gomari.
Ska dit cfar te ben, ka shkuar ne nje hotel dhe ka hyr poshte nje krevati.
Ka ardhur nje grua edhe nje burr, ato jan dasht shum e shum, burri i ka then grus ne syt e tu e shoh gjithe boten!
Ka dal nastadini prej poshte krevatit dhe i ka then po gomarin tem a po e sheh kun?


a fluturon devja?
E pyet nji njeri Nastradinin:
- A fluturon devja?
- Nastradini thot PO, vec duhet me gjet nje budalla qe e beson.


nastradini me dhi
Nje nat nastradinin nuk e merr gjumi e del ne ballkon e i sheh dy njerz me 10 dhi. Ju thot ku i keni marr keto dhi ? Ata u pergjigjen: te nje njeri, por mos kallzo kerkun se po i dajme ne tre nga tri dhi e nje po e presim e po e hajm.
Kur u ba saba aj njeri i thot nastradinit a mi ke pa 10 dhi? Nastradini i thot: jam cu naten i kam pa dy njerz edhe i veta ku i keni marr kto dhi ata me than se i kena marr te nje njeri vec me than mos kallzo se po i dajme te tre ka tri. E nje e kemi henger e ishte ken mishi pa zi, kur e hegrem mishin e ti, mshtyjti disi me kry e me doli gjumi.


Torna in alto Andare in basso
https://www.facebook.com/Epabesushme
Contenuto sponsorizzato
barcaleta...... Empty
MessaggioTitolo: Re: barcaleta......   barcaleta...... Empty

Torna in alto Andare in basso
 
barcaleta......
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: Per Te Qeshur-
Vai verso: