PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Maratonistja 92 vjeçare

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Maratonistja 92 vjeçare Empty
MessaggioTitolo: Maratonistja 92 vjeçare   Maratonistja 92 vjeçare EmptyMar Apr 05, 2011 9:02 pmGladys Burril është shpallur femra më e vjetër në botë e cila ka përfunduar maratonën, bile pa e ditur fare se ajo mund ta rrëmbente këtë titull para se të futej në garë.

E njohur me emrin Gladiatoria, 92 vjeçarja Burrill mori pjesë në Maratonën e Honolulusë, në Hawaii, në fund të vitit të kaluar dhe e përfundoi për nëntë orë e 53 minuta.

Libri i rekordeve Guinness tash ka konfirmuar zyrtarisht se ajo është gruaja më e vjetër që ka përfunduar një maratonë dhe titulli, pa dyshim se ka ngjallë interes se si plaka ruan tërë atë energji.

“Vetëm dil jashtë e vrapo”, thotë ajo. Burrill vrapoi për herë të parë në maratonë në moshën 86 vjeçare, duke vrapuar maratonën e pestë prej shtatë maratonave sa ka marrë pjesë ajo në Honolulu. Ajo i tha mediave se nuk ka plane për tu futur në garë edhe vitin e ardhshëm.Maratonistja 92 vjeçare F.0405144050923_m

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Maratonistja 92 vjeçare
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: