Vuoi reagire a questo messaggio? Crea un account in pochi click o accedi per continuare.



 
PortaliIndiceGalleriaUltime immaginiCercaRegistratiAccedi

 

 CIA tregon formulën e bojës së padukshme

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO


Maschio Join date : 28.06.09
Age : 32
Location : elbasan

CIA tregon formulën e bojës së padukshme  Empty
MessaggioTitolo: CIA tregon formulën e bojës së padukshme    CIA tregon formulën e bojës së padukshme  EmptyVen Apr 22, 2011 7:15 am

Sekrete që prej Luftës së parë Botërore, metodat e prodhimit të bojës së padukshme janë bërë publike nga SHBA-ja, e cila ka deklasifikuar dokumentat më të vjetër secrete.

CIA ka bërë publike formulën kimike për të krijuar ngjyrën e cila bëhet e padukshme pasi të shkruhet një mesazh me të.

Ndjeshmëria e këtyre gjashtë dokumentave që datojnë në vitin 1917 -1918 gjykohej i rëndësishëm edhe në 1976, kur CIA vendosi t'i mbajë sekrete edhe edhe disa dekada.

Të gjitha detajojnë mënyrat e ndryshme të prodhimit të bojës simpatike, një teknikë e përdorur që nga Antikiteti për të përcjellë mesazhe nën hundën e armikut.

Agjencia amerikane e spiunazhit e ka bërë publikimin në faqen e vetë të internetit, duke theksuar se nuk është më fshehtësi informacioni mbi një nga dokumentet më antike që mbaheshin ende në arkiva që prej një shekulli më parë.CIA tregon formulën e bojës së padukshme  42433
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
CIA tregon formulën e bojës së padukshme
Torna in alto 
Pagina 1 di 1
 Argomenti simili
-
» Hollandë,ndërtohet "Ura e padukshme"

Permessi in questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum.
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: