PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë Empty
MessaggioTitolo: Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë   Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë EmptyDom Mag 01, 2011 10:27 pm

Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë Images

I lindur në Melburn të Australisë përpara gati 30 vjetësh dhe me origjinë nga një familje serbe, Nick Vujicic është një predikues dhe drejtor i "Life Without Limbs", një organizatë për paraplegjikët. Ai që në lindje pati një sëmundje gjenetike, tetramelia, që e ka lënë pa gjymtyrët, pa të dy krahët dhe pa këmbë, përjashto "këmbëzat"njëra prej të cilëve ka dy gishta. Si rrjedhojë e kësaj, jeta e tij ka qenë plot vështirësi, aq sa në moshën 8-vjeçare, i nëpërkëmbur nga shokët, mendoi edhe vetëvrasjen.

Por më pas "zbuloi" Zotin, që nga atëherë e ka motiv frymëzimi për të ecur përpara. Ndër të tjera nuk ka mundur të frekuentojë shkollën tradicionale për shkak të handikapit të tij. Megjithëse gjatë periudhës shkollore, ligji u ndryshua dhe Nicku ishte një nga studentët e parë tetraplegjikë që frekuentoi për disa vite shkollën normale. Ka mësuar të shkruajë duke përdorur dy gishtat e këmbës së majtë e gjithashtu ka mësuar kompjuterin, të lëshojë topa tenisi, të përgjigjet në telefon, të rruhet dhe të kthejë një gotë me ujë

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Nick Vujicic, rasti i pabesueshëm i australianit pa gjymtyrë
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: