PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Instrumenta muzikore te pazakonte

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Instrumenta muzikore te pazakonte Empty
MessaggioTitolo: Instrumenta muzikore te pazakonte   Instrumenta muzikore te pazakonte EmptyGio Mag 12, 2011 8:54 pm

Shumica prej nesh janë të njohur me pianon, kitarën, baterine,instrumentat frymore etj..që përbëjnë shumë orkestra. Megjithatë, duke pasur parasysh numrin e madh të kulturave të ndryshme që ekzistojnë në planetin tonë, nuk eshte për t'u habitur që njerëzimi ka arritur të prodhoje disa instrumente muzikore mjaft të pazakontë gjatë historisë.

Me poshte jane renditur disa instrumenta muzikore pak të njohur, te rastësishëm, të harruar dhe instrumente të çuditshëm në kërkim nga e gjithë bota


Instrumenta muzikore te pazakonte 354tw34etrwergfewrgr

Kjo është nje Pikasso, dhe sigurisht duket si diçka origjinale e artisteve surrealist të njohur .Pikasso mori dy vjet për t'u ndërtuar, ka katër qafat dhe42 tela në total dhe ndoshta duhen më shumë se dy duart për të luajtur atë:
Instrumenta muzikore te pazakonte Fwq3edfqwedqwdqwdqwd
http://lh4.googleusercontent.com/_hVOW2U7K4-M/TbhmcJTnP4I/AAAAAAABeBc/RQYcUF6Ltfg/s720/4r5ye5trgrtght.jpg

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Instrumenta muzikore te pazakonte
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: