PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 EUROCOPTER X3

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

EUROCOPTER X3 Empty
MessaggioTitolo: EUROCOPTER X3   EUROCOPTER X3 EmptyDom Mag 22, 2011 10:20 pm


Falë një sërë modifikimesh, mekanikët e Eurocopter kanë arritur të kapin një rekord të ri sa i përket shpejtësisë së një helikopteri, që përllogaritet në 450 km/h gati sa gjysma e shpejtësisë së një avioni.
Ky rekord i ri është shënuar nga Eurocopter X3, falë kombinimit të elikës kryesore, me dy elika të tjera anësorë, të vëna në punë nga dy motorrë të fuqishëm, dhe një sistem i ri bishti aerodinamik, i patestuar më parë te helikopterët.
Ekspertët kanë planifikuar ta përdorin Eurocopter X3 për misione të gjata të shpëtimiit apo evakuimit në rast katastrofash, trasportim trupash dhe pse jo edhe për kontrolle për vija të gjata kufitare.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
EUROCOPTER X3
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: