PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën.

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën. Empty
MessaggioTitolo: Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën.   Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën. EmptyMar Mag 31, 2011 8:47 am

Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën. Hitler-col-cane_280x185


Adolf Hitleri ishte i njohur per dahurine qe shprehte ndaj qenve.Ai vret Blondin,qenin e tij besnik,nje rrace e paster gjermane,perpara se te kryente vetvrasjen ne bunker ne vitin 1945.

Sipas Profesor Jan Bondeson,në Universitetin e Cardiffit, nazistët kishin planifikuar mësimin e qenve,për përdorimin e tyre në luftë.

Duket si teme e një filmi, por gjithçka është e vërtetë: nazistët kishin menduar dhe për këtë fakt,kete e tregon profesori në librin e tij “Amazing Dogs: A Cabinet Of Canine Curiosities” (“Qentë e jashtëzakonshëm: kabineti i kurioziteteve për qentë”).

Sipas kërkimeve të profesorit, nazistët shpresonin që qentë, të konsideruar si qenie me inteligjencë afërsish sa ajo njerëzore, mund të komunikonin me SS dhe të merrnin pjesë në operacione lufte.

Që Adolf Hitler ishte i dashuruar me qentë kjo tashmë dihej: vrau Blondin, pastorin e tij gjerman dhe kjo para se të vetëvritej në bunker në 1945.

Megjithatë me sa duket, ai ka hapur dhe një shkollë për të mësuar miqtë më të mirë të njeriut për të komunikuar.

“Tiersprechschule Asra” (shkolla e gjuhës së kafshëve) është hapur gjatë viteve 30 në Leutenburg, pranë Hannover dhe qëndroi e hapur përgjatë gjithë luftës.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Qen që flasin , nje armë e Hitlerit për luftën.
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: