PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Të mërkurën do të ndodh eklipsi më i gjatë i hënës

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Të mërkurën do të ndodh eklipsi më i gjatë i hënës Empty
MessaggioTitolo: Të mërkurën do të ndodh eklipsi më i gjatë i hënës   Të mërkurën do të ndodh eklipsi më i gjatë i hënës EmptyMar Giu 14, 2011 10:52 pm

Të mërkurën do të shikojmë një eklips të plotë të hënës, më i gjati në dhjetë vitet e fundit. Gjatë kësaj dukurie hija e Tokes do të errësojë plotësisht hënën, pothuajse për një orë e 40 minuta. Që nga korriku i vitit 2000, eklipsi hënor nuk ka zgjatur kaq shumë, 11 vite më parë eklipsi ka zgjatur vetëm 11 minuta

Sipas specialistëve të astronomisë, hëna do të lind në orën 21.10, në orën 21.22 do të fillojë eklipsi, i cili do të zgjas deri më orën 23: 03. Hëna do të lind në juglindje dhe për të gjithë ata që nuk do të mund ta shikojnë dot nga vendi i tyre mund ta ndjekin drejtpërsëdrejti eklipsin në faqen e internetit


_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Të mërkurën do të ndodh eklipsi më i gjatë i hënës
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: