PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Kometa Elenin po afrohet vrullshem ne sistemin tone Diellor

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Kometa Elenin po afrohet vrullshem ne sistemin tone Diellor Empty
MessaggioTitolo: Kometa Elenin po afrohet vrullshem ne sistemin tone Diellor   Kometa Elenin po afrohet vrullshem ne sistemin tone Diellor EmptyLun Giu 20, 2011 9:50 am

Ka kohe qe flitet per afrimin e kometes Elenin.Reziku parashikohet jo i vogel.Nga perllogaritjet ekzakte rezultoi se me 27 shkurt 2011 kjo komete krijoi nje vije te drejte me Token dhe Diellin.Pasoja thuhet se ishte termeti katastrofik ne Japoni me 11 mars.

Perseri me perllogaritje matematikore precize kjo komete do te jete me 23 Nendor ne nje vije te drejte midis tokes dhe Diellit,por kete rradhe ne nje distance shume here me te afert se ajo e 11 marsit.Pasojat..? Askush nuk merr persiper te parashikoi.Nasa hesht ne nje kohe kur ajo ka te dhena shume te hershme per kalimin e kesaj komete.

Kush eshte i interesuar per te ditur me teper per kete fenomen atehere beni durim dhe ndiqeni deri ne fund kete video.Aty do te gjeni te gjithe trajektoren e kalimit te kesaj komete dhe distancat qe ajo do te kete midis Tokes dhe Diellit ne milion/km,ne data te ndryshme deri ne largimin perfundimtar te saj.