PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Shekspeare, konsumator kokaine

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Shekspeare, konsumator kokaine Empty
MessaggioTitolo: Shekspeare, konsumator kokaine   Shekspeare, konsumator kokaine EmptySab Lug 02, 2011 10:52 pm

Shekspeare, konsumator kokaine ShakespeareShekspiri ka qenë konsumator i marihuanës dhe kokainës. Kjo është teoria e fundit e prezantuar nga disa shkencëtarë afrikano-jugorë, që po tërheq vëmendjen e mediave.

Nëpër shekuj janë ndërtuar dhjetëra teori të cuditshme për jetën private të poetit të madh britanik,me origjine nga Italia

Por së fundmi ekipi i studiuesve i udhëhequr nga antropologu Francis Thackeray, drejtues i Institutit për Zhvillimin Njerëzor në Johannesburg, ka bërë një kërkesë për të marrë në studim trupin e Shekspirit.

Qëllimi nuk është vetëm gjetja e shkakut të vdekjes së poetit, por edhe studimi i mbetjeve kockore, për të zbuluar nëse autori i Hamletit, Romeos dhe Zhuljetes ishte një konsumator i rregullt bari dhe kokaine.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Shekspeare, konsumator kokaine
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: