PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Zbulohet thesari i maharaxhahut

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Zbulohet thesari i maharaxhahut Empty
MessaggioTitolo: Zbulohet thesari i maharaxhahut   Zbulohet thesari i maharaxhahut EmptySab Lug 02, 2011 10:54 pm

Zbulohet thesari i maharaxhahut Hampi

Një thesar i madh me bizhuteri ari, gurë të cmuar dhe diamantë është gjetur në një tempull hindu, që i përket maharaxhahut të shtetit të Keralasë, në jug të Indisë.

Thesari i madh ishte fshehur në një dhomë nëntokësore të tempullit Sree Padmanabhasuamy, në Thiruvananthapuram, që daton në shekullin e nëntë.

Nga një ekzaminim paraprak rezulton se vlera e objekteve të gjetura është disa miliardë rupi, ose dhjetra milionë dollarë.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Zbulohet thesari i maharaxhahut
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: