PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote Empty
MessaggioTitolo: Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote   Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote EmptyGio Lug 07, 2011 9:34 pm

Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote Article-1064209-02D6C6E100000578-734_233x368

Nje vajze Australiane 22 vjecare eshte e prekur nga nje semundje qe e ben ate te verber 3 dite te javes.Syte e saj mbyllen dhe e shkreta nuk mundet me t'i hape.

Cikli i verbimit eshte i rregullt: pas 3 ditesh shikim normal, syte e saj mbyllen per 3 dite te tjera dhe ajo nuk eshte ne gjendje qe t'i hape.

Eshte nje vuajtje e vertete dhe deri tani mjeket nuk kane mundur t'i japin nje zgjidhje.Vajza, e cila quhet Natalie Adler u semur kur ishte 17 vjec.

"U zgjova nje te diel ne mengjes dhe vura re qe syte i kisha te fryre. Ishte dita perpara provimit te anglishtes."

Me pas ajo shton: "Syte e mia filluan te mbylleshin, megjithese me raste."

"Por me kalimin e disa javeve u mbyllen per 3 dite rrjesht".

Mjeket nuk arrijne akoma ta shpiegojne pse ndodh kjo gje, dhe akoma nuk i kane dhene ndonje zgjidhje.

Vajza, ne ditet qe i ka syte mbyllur, mund te quhet totalisht e verber, ndersa gjate diteve qe i ka syte te hapura, shikon mjaft mire.

Megjithate, Natalie eshte optimiste dhe mban shpresa tek doktoret e saj.

Ajo tha se 18 vjetorin e saj nuk kishte mundur ta festonte pasi i kishte patur syte e mbyllura, ndersa kur mbushi 21 vjec mundi te festonte me miqte e saj pasi syte i kishte hapur ate dite.


_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Verberi ciklike,rasti me unikal ne bote
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: