Vuoi reagire a questo messaggio? Crea un account in pochi click o accedi per continuare.



 
PortaliIndiceGalleriaUltime immaginiCercaRegistratiAccedi

 

 Çifti më i vjetër në botë

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO


Maschio Join date : 28.06.09
Age : 32
Location : elbasan

Çifti më i vjetër në botë Empty
MessaggioTitolo: Çifti më i vjetër në botë   Çifti më i vjetër në botë EmptyMar Mar 29, 2011 9:56 pm

Çifti më i vjetër në botë F.0327191344483_m

Forrest (100 vjeçar) dhe Rose (93 vjeçare) janë çifti më i vjetër në botë që sapo janë martuar. Janë njohur para 28 vitesh në një podium vallëzimi dhe prej asaj kohe janë të dashuruar në njëri-tjetrin.

Të dy janë valltar të pasionuar të valleve klasike, ndërsa ishin njohur gjatë një feste për valltarë seniorë në një qendër shoqërore. Kjo ndodhi në vitin e largët 1983, shkruan Daily Mail. Atëbotë Forrest ishte 72 vjeçar, ndërsa Rose Pollard 65 vjeçare.

U bënë partnerë vallëzimi, por ndërmjet tyre lindi dashuria. Dhe zgjati. Më në fund Forresti mori zemër dhe i propozoi martesë Roses. Ai e pyeti: “Si ndodhi që nuk u martuam kurrë?”. Rose iu përgjigj thjeshtë: “Po ti kurrë nuk më ke propozuar”.

Forrest më pas u ul në gjunjë dhe tha se po i propozonte martesë dhe duhej vetëm ta caktonte datën e dasmës. Rose zgjodhi 19 marsin, ditëlindjen e 100 të Forrestit. Dasma ishte një befasi fantastike për të gjithë të ftuarit të cilët nuk e dinin se po shkonin në një dasmë pasi besonin se Forrest vetëm po festonte ditëlindjen.

Pas martesës Forrest dhe Rose u bënë edhe zyrtarisht çifti më i vjetër i sapomartuar. Para tyre rekordin e mbanin britanikët Harry Corton dhe Edna Holford, të cilët kur organizuan dasmën bashkë kishin 183 vjet.
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Çifti më i vjetër në botë
Torna in alto 
Pagina 1 di 1
 Argomenti simili
-
» Letersia e Vjeter
»  Arti i cuditshem

Permessi in questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum.
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: