PortaliIndiceGalleriaCercaRegistratiAccedi

Condividi
 

 Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
AL.DO

Maschio Join date : 28.06.09
Age : 28
Location : elbasan

Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"  Empty
MessaggioTitolo: Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"    Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"  EmptyMar Giu 07, 2011 11:16 pm

Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"  Marsorbit


Është emri i zbuluesit të saj, një astronom diletant - David Martines – që i është dhënë një strukture të lançuar në Mars nëpërmjet ueb-it.

Gjatë një prej “misioneve” hapësinore,ka arritur të kapë një makineri, ku e zmadhoi pamjen deri në atë pikë sa arriti të përcaktonte dhe koordinatat e sakta gjeografike: 49' 19.75" Veri 29 33' 06.53" W.

Pamjet e strukturës jane bërë një hit në internet me mbi 200.000 shikime në Youtube.

Objekti pretendohet se është 700 metra i gjatë dhe 150 metra i gjerë

Në praktikë nëpërmjet motorit të kërkimit nga janë ofruar dhe imazhet satelitore ka arritur të gjurmojë një ndërtesë në hapësirë.Dikush thote se mund të bëhet fjalë për një bazë sekrete në Mars,por e verteta eshte shume larg..Shihni videon...


_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Torna in alto Andare in basso
http://universal.lovelyforum.net
 
Mars,mendohet se eshte zbuluar "Bio-Stacioni Alpha"
Torna in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Vai verso: